Strona główna
Dzisiaj jest 26-4-2024

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy tatuaż boli. Jest to kwestia osobista, zależy od indywidualnej odporności na ból. Jeśli przyjdziesz z dobrym nastawieniem, wypoczęty/ta, zrelaksowany/na to bardzo prawdopodobne że będzie bolało mniej lub wcale.

Aby tatuaż był perfekcyjny musisz odpowiednio przygotować skórę. Przed planowanym zabiegiem skórę należy balsamować oraz wyleczyć z wszelkich podrażnień.

W początkowej fazie kolor pigmentu jest bardzo intensywny, w miarę przenikania barwnika w głąb skóry kolor blednie. Gdy osoba tatuowana ma bardzo gruby naskórek, mało przezroczysty to tatuaż będzie bladawy. Tatuaż osoby z cienką, delikatną skórą będzie ciemny, czarny, intensywny. Gdy tatuaż się opali to zmniejsza się jego kontrast i jest mniej widoczny.

Tatuaż jako rana goi się ok 2 miesiące. Po roku, dwóch latach tatuaż jest w pełni wygojony. Igła wprowadza barwnik we wszystkie warstwy naskórka i skóry właściwej. Naskórek się wymienia, część barwnika wychodzi razem z nim, a reszta pozostaje tylko w skórze właściwej.

Efekt końcowy tatuażu zależy także od dobrej pielęgnacji. Połowa pracy należy do tatuatora a druga do posiadacza tatuażu.

Tatuaż wygląda tak jak skóra klienta. Jeżeli jest sucha i spękana, wtedy i tatuaż nie będzie wyglądał dobrze. Skóra owłosiona - jasne włosy odbijają światło, tatuaż będzie wydawał się bledszy, ciemne włosy – rozpraszają światło, wzór będzie nie ostry. Taki tatuaż należy nasmarować balsamem, wtedy odżywa.

Po co zakładamy folię? Po uszkodzeniu tkanki, w osoczu rozpoczyna się seria reakcji chemicznych, w wyniku których fibrynogen zostaje przekształcony w cząsteczki fibryny, te zaś zlepiają się, tworząc siateczkę zasklepiającą ranę. W siatce tej więzną następnie erytrocyty i trombocyty – w wyniku czego powstaje skrzep. Cały powyższy proces, w wyniku uszkodzenia tkanki podczas tatuowania, trwa około 6 godzin. W tym czasie rana (bo to jest pewnego rodzaju rana), jest bardzo narażona na różnego rodzaju infekcje i uszkodzenia mechaniczne. Zakładanie folii na świeży tatuaż ma zabezpieczyć przed taką właśnie ewentualnością. Ponowne zakładanie opatrunku foliowego lub przetrzymywanie go dłuższe niż 6 godzin mija się z celem ponieważ już wytworzony skrzep ulega „rozmiękczeniu” w wyniku wilgoci, temperatury i uszkodzone naczyńka pozostają nie zamknięte, wydzielając płyny ustrojowe wypłukują barwnik. Zbyt krótkie noszenie folii naraża na infekcje i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery